NAUDINGA ŽINOTI

Skiepas – ne baubas. Jis tave saugo!

         Tymų protrūkis Lietuvoje parodė, kokių pasekmių galima sulaukti nesiskiepijant. Juk tikrai nesijaučiame ramūs žinodami, kad 1 sergantysis tymais gali užkrėsti nuo 12 iki 18 žmonių, kad pernai Lietuvoje registruota 30, o šių metų kovo pabaigoje – jau beveik 300 tymų atvejų. Tai nėra tik statistiniai skaičiai, nes už jų – žmogaus  gyvybė.

         Būtina įsidėmėti, kad skiepai – specifinė ir efektyviausia apsauga nuo vakcinomis valdomų užkrečiamųjų ligų. Pasiskiepijus apsauga susidaro 90–99 proc.

         Šiandien vakcinomis galime kontroliuoti net 28 užkrečiamąsias ligas. Nemokamai (apmokama Privalomojo sveikatos draudimo fondo biudžeto (PSDF) lėšomis) vaikai skiepijami nuo 14 užkrečiamųjų ligų. Suaugusieji kas 5–10 metų nemokamai skiepijami nuo difterijos, stabligės. Rizikos grupei priklausantys asmenys – nuo gripo ir pneumokokinės infekcijos.

Jeigu mylite savo vaiką, nerizikuokite jo sveikata, paskiepykite. Tegul Jūsų vaikas netampa infekcijos platintoju.

         Glaustą informaciją dėl asmenų, kontaktavusių su sergančiuoju tymais, medicinos personalo, turėjusio kontaktų su tymais sergančiu pacientu, taip pat ir vaikų skiepijimo PSDF lėšomis kompensuojama tymų, epideminio parotito ir raudonukės vakcina rasite http://www.paneveziotlk.lt/?TabID=5&topic=1350.

         Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centro skiepų linijos tel. (8 5) 230 0123. Konsultacijos teikiamos pirmadieniais–ketvirtadieniais nuo 8 iki 16.45 val., penktadieniais – nuo 8 iki 15.45 val.

Patikima informacija apie skiepus – www.ulac.lt, apie tymus – http://www.ulac.lt/lt/tymai.

         Rūpimus klausimus ligonių kasai galite pateikti el. paštu info@vlk.lt arba bendruoju informacijos tel. (8 5) 232 2222.

 

 

Panevėžio teritorinė ligonių kasa

Ilgėja Tėvų linijos darbo laikas .pdf
Adobe Acrobat Document 171.9 KB

Kvietimas nemokamai dalyvauti svorio korekcijos programoje

kvietimas_dalyvauti_programoje.pdf
Adobe Acrobat Document 105.4 KB

Lietuvos mokyklose 2018 metais vyko paskaita „Vandeny būk atsargus – tu ne žuvis, o tik žmogus“

Ar reikia vaikus mokyti plaukti, dažniausiai klausimų nekyla. Atsakymas – taip, nes tai yra gyvybiškai svarbus įgūdis. Tačiau ne kiekvienas susimąsto, kad už mokėjimą plaukti, ne ką mažiau svarbu žinoti, kaip saugiai elgtis vandenyje ir prie vandens telkinių vasarą. Ką daryti žiemos metu, pavyzdžiui, netikėtai pliumptelėjus į vandenį? Kaip padėti skęstančiajam, nors esi dar tik vaikas? 

Šiuos niuansus ėmėsi gvildenti Lietuvos vaikų ir jaunimo centras kartu su Vilniaus apskrities priešgaisrine gelbėjimo valdyba, Sveikatos mokymo ir ligų prevencijos centru bei Vilniaus visuomenės sveikatos biuru, parengę nemokamą, prevencinę paskaitą 1–10 klasių mokiniams „Vandeny būk atsargus – tu ne žuvis, o tik žmogus“.

Paskaitą skaitė Lietuvos visuomenės sveikatos biurų specialistai, pagal organizatorių iš anksto parengtą, orientacinio pobūdžio medžiagą.

Iniciatyvos pirmųjų metų rezultatas pranoko lūkesčius. Dar iki 2018 metų vasaros pradžios paskaitą išklausė per 27 500 mokinių, buvo surengti iš viso 1197 užsiėmimai bendrojo lavinimo mokyklose! 

Vandeny būk atsargus – tu ne žuvis, o tik žmogus“ vaikai išsiaiškino mitus ir tiesas apie skęstamumą, mokėjimą plaukti, sužinojo kaip saugiai elgtis vandenyje bei prie vandens telkinių. Taip pat sužinojo galimus pavojus vasarą ir žiemą, ir ką reikėtų daryti su jais susidūrus.

Sveikatos priežiūros specialistė V. Gustienė

 


Kaip gintis nuo blusų

Kaip gintis nuo blusų.pdf
Adobe Acrobat Document 2.9 MB

SVEIKA MITYBA

Sveika ir pilnavertė vaikų mityba.pdf
Adobe Acrobat Document 4.8 MB
SVEIKATAI PALANKI MITYBA.pdf
Adobe Acrobat Document 1.1 MB